W zmaganiach pod tytułem „Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze” wzięło udział 11 uczniów. Najpierw walczyli z zadaniami konkursowymi w swoich szkołach, później w bibliotece najlepsi pisali test finałowy.

O co pytało jury? O wiersze Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza. Po burzliwych naradach zdecydowało, że wśród szkół podstawowych najlepsza była praca Mileny Gałaj z SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim. Na drugim miejscu - Justyna Szczepanik – SP w Mogilnie Dużym, trzecie miejsce - Szymon Antonowicz - SP w Mogilnie Dużym. Wyróżniono Paulinę Szczepanik z SP w Mogilnie Dużym i Natalię Bachanek z SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim.

W kategorii starszej najlepsza była Magdalena Szczerkowska z Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim. Dalej: Agata Twardowska – Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim i

Paulina Wojna – Gimnazjum w Dłutowie. Wyróżnienia dla Natalii Malinowskiej z Gimnazjum w Dłutowie, Aleksandry Michalak z Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim i Marleny Marek z Gimnazjum w Dłutowie.

Spotkanie, na którym najlepszym wręczono nagrody, zostało uświetnione inscenizacją, którą przygotowali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim pod kierownictwem Joanny Szczesio-Gawrońskiej.

Konkurs zorganizował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pabianicach.