– Spektakl zatytułowany „Zbrodnia niedoskonała” to zabawna historia opowiadająca o losach bajkowych bohaterów, którzy walczą o to, by „było jak dawniej” - opowiada Dorota Olejnik, reżyser i scenarzystka sztuki. – A dlaczego tego pragną? W związku ze spadkiem czytelnictwa wśród dzieci, bajkowe postacie poczuły się niepotrzebne i zapomniane. Nie potrafią i nie chcą się z tym pogodzić, dlatego podejmują „akcję ostatniej szansy”, aby ratować czytelnictwo.

Z zakurzonych ksiąg, z dawno niedotykanych stronic wylegają na powierzchnie m.in.: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Dziewczynka z zapałkami, Śnieżka i Kopciuszek. Cel jest jeden – odbić omamione przez gry komputerowe umysły młodych ludzi, na nowo zdobyć ich sympatię, by móc dalej cieszyć się ich zainteresowaniem. Jakie przeżyły przygody – można było zobaczyć na deskach MOK-u.

Niezwykle barwna i klimatyczna opowieść przeniosła widzów w bajkowy świat, a wartka akcja nie dała im chwili odpoczynku. Zarówno dzieci jak i dorośli widzowie w napięciu czekali na finał przedsięwzięcia.

W bajkowe postacie wcielili się młodzi aktorzy z grupy teatralnej Siła Twórczości: Amelka Bodył, Weronika Siewiera, Ola Janeta, Hania Grzybowska, Lena Chwiałkowska, Lena Rzepkowska, Wiktoria Kucharczyk, Martyna Barłożewska, Kinga Podsiadło, Emilka Śnieg, Natalka Słomińska, Marysia Bączał, Kuba Łyszkowski, Piotrek Łyszkowski i Marcin Dałek.