- Chcemy ludziom pokazać, jak niewiele trzeba, aby uratować komuś życie – mówią dziewczyny.

Jak to robią? W ramach projektu upowszechniają zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Mamy do tego odpowiednie predyspozycje, odbyłyśmy odpowiednie kursy i brałyśmy udział w licznych zawodach z tego zakresu – dodają.

O internetowej platformie Zwolnieni z teorii dowiedziały się przez przypadek. O co w niej chodzi? By zebrać zespół i zrobić projekt społeczny z pomocą specjalistów ze znanych firm, a na zakończenie odebrać certyfikat, który w przyszłości może się np. przydać podczas szukania pracy.

- Jak tylko dowiedziałyśmy się o platformie, od razu wiedziałyśmy, na jaki temat zrobimy projekt – tłumaczą. - Zauważyłyśmy, że w społeczeństwie panuje znieczulica i ludzie boją się, a także nie wiedzą, jak reagować w sytuacji zagrożenia. Chciałybyśmy chociaż w pewnym stopniu zwalczyć ten problem i pomóc ludziom przezwyciężyć strach.

Jak to robią w praktyce? Prowadzą szkolenia w szkołach i pokazują dzieciakom, jak udzielać pierwszej pomocy. Z kolei, żeby dotrzeć do starszych odbiorców, zamieszczają posty na Instagramie (akcja_reakcja_).

17-letnia Karolina chodzi do II klasy liceum w Łasku-Kolumnie. Marzy o studiach dziennikarskich i jednocześnie chce być instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej. W projekcie zajmuje się nawiązywaniem współpracy z rozmaitymi odbiorcami.

Natalia to uczennica II klasy Liceum nr III w Łodzi. Chciałaby studiować architekturę. W projekcie jest odpowiedzialna za projekty logo i wpisy na Instagramie.

Kaja uczy się w II klasie Liceum w Łasku - Kolumnie. Interesuje się tworzeniem filmów (to ona przygotowała filmik o projekcie na Facebooka) i to właśnie z filmem wiąże swoją przyszłość.