Po raz kolejny nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pabianicach wystąpili na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury, prezentując spektakl zatytułowany „Olimp, czyli reforma edukacji”.

Tegoroczny występ był fuzją czterech grup teatralnych: Belfra – nauczyciele oraz zaproszeni rodzice, Żaka – uczennice kl. V, Żuków – uczniowie kl. II oraz początkujących Parasolek – podopieczni świetlicy środowiskowej. Ósma już premiera działalności teatralnej w SP 5 spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko ze strony dzieci i ich rodziców, z myślą o których spektakle są przygotowywane, ale również ze strony zaproszonych gości. Na widowni gościła zawodowa aktorka, na co dzień pracująca w Teatrze Pinokio w Łodzi, Aleksandra Wojtysiak.

- Recenzja wystawiona przez profesjonalistę przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Dorota Olejnik z SP 5. - Pani Ola była zachwycona pomysłem przedstawienia, spójnym i ciekawym scenariuszem, w detalach dopracowaną dekoracją oraz nadzwyczaj profesjonalną jak na amatorów grą. Z kolei naszego drugiego gościa, panią Mariolę Rapałę - „strażnika szafy teatralnej” w Pinokiu, zachwyciły kostiumy przygotowane przez aktorów we własnym zakresie.

Największym tegorocznym, aktorskim odkryciem okazali się: Tomasz Grzegorzewski, Tomasz Zasada i ksiądz Tomasz Dulski, którzy z wielkim entuzjazmem przyjęli zaproszenie przyłączenia do Belfra.

- Zainteresowanych odsyłamy na strony YouTube, gdzie wkrótce będzie można obejrzeć fragmenty występu, a bardzo zainteresowanych zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której można wypożyczyć płytę z przedstawieniem – dodaje Olejnik.