Przegląd świątecznej twórczości zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 13 wraz z parafią Trójcy Przenajświętszej. Był to dziesiąty już Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy mu”. Zanim na scenę wyszły maluchy, do kościoła przybyły anioły na szczudłach. Dzieciom rozdawały cukierki.

W przeglądzie wzięły udział kilkulatki z wszystkich pabianickich przedszkoli. Zaśpiewały m.in. „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”. Ale były też pastorałki takie jak: „Świeć gwiazdeczko świeć” czy „Aniołek maleńki jak wróbelek”. Na koniec wystąpiły przedszkolaki z „trzynastki”. Grupa "Muchomorki" przygotowała pastorałkę „Aniołki”. Wszystkie dzieci były przebrane, a jako dekorację zrobiły sanie. Na scenie wystąpili: Laura Wendler, Amadeusz Giedrojć, Dominika Witkowska, Norbert Oswald, Zuzanna Grzelak, Lena Kowalewska, Weronika Krystek, Katarzyna Tokarska, Zuzanna Jabłońska i Wiktoria Pawęta.

- Było bardzo dużo prób. Pastorałka o aniołkach bardzo nam się podoba – mówiły dzieci. - Lubimy występować na scenie.

Dla wszystkich były nagroda – ogromny bałwan, który stanie się ozdobą przedszkola.

Przegląd odbywa się od 10 lat. Wcześniej był organizowany w Miejskim Ośrodku Kultury lub w kinie Tomi. Od trzech lat przedszkolaki występują w parafii Trójcy Przenajświętszej. Tegoroczną edycję zorganizowały nauczycielki: Anna Różycka i Ewelina Stępniak oraz Elżbieta Kmieć, dyrektor PM 13. Nagrody wręczał Waldemar Boryń, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.