W Łódzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie artystyczno-ekologicznego projektu „Kolorowa Lokomotywa”. Spotkanie urozmaicił występ artystyczny, podczas którego zaprezentowały się wokalistki z ośrodków kultury z Pabianic i Łowicza. Nasze miasto reprezentowane było przez: Karolinę Buchcar, Natalię Nowak i Agatę Brzozowską, które do występu przygotowane zostały przez instruktorów MOK-u Anitę Ceglarek i Marka Binkowskiego.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa” realizowany był w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Łódzkim Domem Kultury, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego w Łodzi, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pabianicach oraz przedstawicielami innych miast regionu łódzkiego. Od lipca do września wzięło w nim udział ponad dwa tysiące dzieciaków w wieku od 5 do 12 lat z całego województwa, w tym ponad sto z Pabianic. Między innymi uczestniczyli w warsztatach z rękodzieła ludowego i lekcjach fotografii w plenerze. Odwiedzili również najpiękniejsze miejsca przyrodnicze należące do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Dzięki wycieczkom dzieci i młodzież województwa łódzkiego poznawały piękno regionu, w którym żyją i zdobywały inspiracje do działań artystycznych.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa” został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jego partnerami, oprócz Pabianic, były: Mniszków, Skierniewice, Zelów, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Opoczno, Sieradz, Bełchatów, Wieluń, Łowicz i Tomaszów Mazowiecki.