Młodzieżowy teatr, prowadzony w Miejskim Ośrodku Kultury przez Marka Binkowskiego, wystawił spektakl „Laleczka z saskiej porcelany”. To historia nastolatki, dla której idealny wygląd i szczupła sylwetka to klucz do osiągnięcia życiowych sukcesów.

Podczas przesłuchań, które odbyły się 4 marca na scenie MOK-u, wystąpiło sześć amatorskich zespołów aktorskich z regionu. Oprócz zwycięzców zaprezentowali się: Teatr z Doskoku (Lutomiersk) w spektaklach „Witkacy – Appendix” i „Lokomotywa”, grupa teatralna „Niezwyczajni” (Dobroń) w „Game over – życie w realu”, teatrzyk „Pacynka” w inscenizacji „Powrót rycerza Aloesa” oraz Kółko Kabaretowe (Dłutów) w opowieści „O Kopciuszku i jego trzech leniwych siostrach”. Występujących oceniało jury w składzie: Dorota Olejnik (opiekun koła teatralnego w SP nr 5), Agnieszka Okruszek (wicedyrektor SP nr 17 w Pabianicach) oraz Przemysław Pałosz (opiekun koła teatralnego w II LO w Pabianicach).

Drugie miejsce zajęła grupa teatralna „Niezwyczajni” z Publicznego Gimnazjum im. J. Długosza w Dobroniu.

Główną nagrodą dla dwóch wyróżnionych zespołów jest udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych, który odbędzie się 26 i 27 marca w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi.

„Siłę twórczości” tworzą: Marta Szulc, Maria Zawadzka, Milena SwędrakMałgosia Kobyszewska, Nicol Klar, Robert Ratuszny (w zastępstwie Mateusza Peski). Opiekun: Marek Binkowski.

Skład grupy teatralnej „Niezwyczajni”: Szymon Magnuski, Julia KrukJulia Pazdej, Szymon Olech, Wiktoria Kubicka, Natalia Krauzowicz, Aleksandra BednarczykZuzanna Majda, Roksana Bartczak, Zuzanna Woś, Anna Urbańska, Zofia PerekMartyna Goclik, Julia Tryczyńska, Patrycja Kardas, Wiktoria Ogłoza, Natalia Danych, Michał Duczka, Justyna Szczepanik, Paulina Szczepanik, Rafał GrzegorzewiczKlaudia WitczakKaja Sokołowska, Karolina Cerbe. Opiekun: Monika Pawełczyk.