Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w ramach kampanii Żyj z pompą! Celem projektu jest włączenie dzieci i młodzieży do walki ze stereotypowym postrzeganiem osób z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz zachęcenie ich opiekunów do śledzenia postępów medycyny i nowych refundowanych terapii, które mogą skutecznie pomóc ich podopiecznym.

Aby zawalczyć o trening siatkówki z Piotrem Gruszką i wesprzeć kampanię Żyj z pompą!, wystarczy nakręcić filmik (np. telefonem komórkowym), w którym grupa uczniów wykona pompki, albo coś napompuje (np. balony, koła rowerowe). Ważne jest, aby w trakcie filmu padło hasło lub pojawił się napis „Żyj z pompą!”. Konkursowy filmik należy umieścić na profilu kampanii Żyj z pompą! na Facebooku (www.facebook.com/zyjzpompa) do 20 listopada. Spośród prac zamieszczonych na fanpage’u akcji zostaną nagrodzone trzy najciekawsze, najbardziej pomysłowe, niesztampowe, bądź te, których twórcy wykażą się największym zaangażowaniem. Organizatorzy są otwarci na wszelkie oryginalne propozycje przekazu Żyj z pompą!

Nagrodą główną jest trening siatkówki z Piotrem Gruszką w szkole, która zajmie pierwsze miejsce. Na zdobywców II i III miejsca czekają piłki z autografem sportowca.