Program Adamed SmartUP adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. By wziąć w nim udział, trzeba zarejestrować się na stronie www.adamedsmartup.pl.

Pierwszym krokiem w walce o stypendium jest innowacyjna gra ARG, w której uczestnicy muszą stawić czoła zagadkom sprawdzającym wiedzę, logikę oraz umiejętność kojarzenia faktów.

W kolejnych etapach osoby, które najlepiej poradzą sobie w grze, zaproszone zostaną na rozmowy z radą naukową programu.

Następnym krokiem jest obóz naukowy, podczas którego młodzież będzie miała możliwość przeprowadzania doświadczeń, odwiedzenia miejsc niedostępnych na co dzień zwiedzającym, a w końcu – poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Najzdolniejsi zostaną objęci 10-miesięcznym programem konsultacji edukacyjnych, a osoby o szczególnym potencjale otrzymają stypendium naukowe.

W ramach programu Adamed SmartUP przygotowano również konkurs dla szkół, w którym uczniowie wraz z nauczycielami zawalczą o wyposażenie szkolnego laboratorium. W jaki sposób będą mogli je wygrać? Do 1 października muszą nakręcić ciekawą i inspirującą lekcję edukacyjną na jeden z czterech tematów zaproponowanych przez wykładowców Adamed. Taki film należy następnie zamieścić na fanpage programu na Facebooku. Szczegóły konkursu dostępne są pod adresem: https://adamedsmartup.pl/konkurs.