Usytuowane jest w zacisznym miejscu za kościołem św. M. M. Kolbego, wśród zieleni. Panuje tu cisza i spokój, dzieci do dyspozycji mają własny plac zabaw, codziennie wychodzą na spacery, m.in. by odwiedzić zwierzęta w parafialnym mini zoo.

Jest to kameralne przedszkole. Są dwie grupy. W każdej z nich jest po kilkanaścioro dzieci. Praca w małym zespole pozwala na indywidualne podejście do dziecka. W przedszkolu pracuje wyspecjalizowana kadra.

- Dobierając kadrę, stawiamy na osoby kreatywne, pomysłowe, kochające pracę z dziećmi. Pragniemy, by nasze przedszkolaki były ciekawe świata, chętne, by go poznawać – mówi Andżelika Zawadzka, współzałożycielka przedszkola.

Dlatego też „u Lolka” w ciągu ostatniego roku wiele się działo. Przede wszystkim realizowano podstawę programową wychowania przedszkolnego. Były wycieczki m.in. do papugarni w Łodzi czy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przedszkole nawiązało współpracę z Urszulą Pakułą, autorką piosenek dla dzieci. Organizuje ona dla przedszkolaków comiesięczne „Spotkania z muzyką” oraz bal przebierańców. Piotr Pająk, wodzirej, prowadził Pierwszy Piknik Rodzinny. Odbywają się też raz w miesiącu przedstawienia teatralne. Zorganizowano również spotkanie z policjantami. Były zajęcia z dogoterapii. „U Lolka” realizowany jest program „Cała Polska czyta dzieciom”. Angażują się rodzice i dziadkowie, którzy przychodzą poczytać pociechom.

- Od najmłodszych lat uczymy ich wspierać słabszych, pomagać zwierzętom i dbać o środowisko – mówią nauczycielki. - Zbieramy nakrętki na rzecz hospicjum dziecięcego, organizujemy zbiórkę zużytych baterii i wspieramy pabianickie schronisko dla zwierząt.

Od września 2018 roku przedszkole rozszerza swą działalność. Otwarta zostanie grupa dla dzieci, które przygotowują się do klasy pierwszej szkoły podstawowej, tzw. „zerówka”.

- Będzie to niewielka grupa dzieci. Indywidualna praca nauczyciela z uczniem pozwoli na staranne, rzetelne przygotowanie dziecka do szkoły, da mu wsparcie i pewność w swoje umiejętności. A to ułatwi dziecku przejście do szkoły.

Placówka przygotowała także ofertę dla rodziców dzieci bardzo małych. Przy przedszkolu bowiem będzie działał żłobek.

- Wychodzimy naprzeciw rodzicom, którzy mają już jedno dziecko w przedszkolu. To młodsze będzie w żłobku i dzięki temu będą przywozić dwójkę w jedno miejsce – mówi Andżelika Zawadzka.

Powstaną dwie grupy, w których będzie maksymalnie po ośmioro dzieci. Na każdą z nich przypadną dwie opiekunki. Zapisy trwają. Przyjmowane są dzieci od 20. tygodnia do 3. roku życia. Czesne wynosi 690 złotych. Do tego dochodzi opłata za wyżywienie. Rodzice zamieszkujący na terenie gminy Pabianice mają dofinansowanie.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.przedszkoleulolka.pl.