Wyruszyła na zwiedzanie pabianickiego muzeum, biorąc udział aż w czterech lekcjach muzealnych: „Od ziarenka do bochenka", „Toruńskie pierniki", „Archeologia" oraz „Polak Mały". „Jeżyki" chętnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach, podczas których nie tylko słuchały i oglądały, lecz także samodzielnie wykonywały pachnące pierniki, narodowe kotyliony czy koraliki wzorowane na odkryciach archeologicznych.

Ogromną radość sprawiła im wycieczka do zajezdni MZK przy ul. Lutomierskiej. Dzieci, oprowadzane przez pana Michała, tatusia jednego z nich, odwiedziły dyspozytornię, warsztat, myjnię autobusów, zajrzały do silników nowych hybryd, przetestowały jedną z nich na placu manewrowym oraz pożegnały odchodzące już na emeryturę stare autobusy.

– Wszyscy byli pod wrażeniem uprzejmości pracowników naszego MZK, a na pamiątkę otrzymaliśmy firmowe długopisy – opowiada nauczycielka z PM 13. - W wycieczce do MZK towarzyszyła nam grupa „Motylki".

Niezwykła przygoda spotkała przedszkolaki w Szkole Podstawowej nr 13, gdzie gospodarze – klasa Ib wraz z wychowawczynią Moniką Mettler, przygotowali zajęcia z motywem przewodnim – słodziakiami. Przedszkolaki wykonywały różne zadania: czytały, układały zdania, liczyły, pracowały na tablicy multimedialnej czy rysowały. Okazało się, że szkoła nie jest taka straszna, a starsi koledzy doskonale spisali się w roli opiekunów i przewodników.

Podróż do Afryki zakończyła jeżykowe zwiedzanie – w kinie Tomi dzieci obejrzały multimedialne przedstawienie teatralne pt. "Dzika Afryka".