- Na sprawę sądową trafiają coraz młodsze osoby oskarżone o przestępstwa – mówi. - Musimy zacząć wyznaczać młodym ludziom granice.

Młodzież między 13. a 17. rokiem życia popełnia rocznie 120.000 czynów karalnych. Największa przestępczość jest w szkołach podstawowych i w gimnazjach. Sędzia Wesołowska zachęcała nauczycieli do udziału wraz z całymi klasami w sprawach sądowych.

- Należy złożyć wniosek u rzecznika prasowego łódzkiego sądu. Napisać, jaką tematyką są zainteresowani i jaki jest wiek młodzieży, która miałaby uczestniczyć w takiej lekcji – dodaje Wesołowska.

Inną propozycją było stworzenie kącika prawnego w szkole.

Podczas targów Magdalena Cieślar, specjalista od emisji głosu, uczyła nauczycieli, jak modulować głosem, artykułować słowa i prawidłowo oddychać. Nauczyciele wykonywali ćwiczenie z piłeczką w ustach.

- Było to dość zabawne, ale skuteczne – twierdzi Ewa Bosiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17. - Jeśli będę miała możliwość skorzystania z warsztatów, na pewno się zdecyduję.

Targi Edukacyjne zorganizował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego. Prezentowano również edukacyjne nowości wydawnicze.