Pracownica giełdy opowiedziała młodzieży historię powstania giełdy oraz mówiła o pomyśle architektonicznym na obecną siedzibę i symbolice materiałów, z jakich wykończono wnętrze budynku. Rozległa przestrzeń holu, marmurowe posadzki, wyszukane alabastrowe żyrandole, wysoki przeszklony sufit i najdłuższe niepodparte schody ruchome w Europie - robiły wrażenie. Właśnie tymi schodami uczniowie wjechali na galerię Giełdy Papierów Wartościowych. Obejrzeli salę notowań i charakterystyczny dzwon giełdowy.

Na edukacyjną część wizyty przyszłych ekonomistów zaproszono do sali projekcyjnej, gdzie obejrzeli film i prezentację na temat giełdy oraz sprawdzili się w teście z nowo poznanej wiedzy. Wszyscy z łatwością odpowiedzieli, dla kogo przeznaczona jest giełda; czym jest inwestycja; czym jest hossa, a czym bessa i co je symbolizuje oraz jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać inwestorem giełdowym.

Uczniowie pojechali na wycieczkę z Beatą Miłkowską-Andrzejczak, nauczycielką przedmiotów ekonomicznych oraz wychowawczynią Jolantą Koźlenko.