Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 podczas oficjalnego zakończenia roku szkolnego trochę naczekali się, zanim pozwolono im wystąpić. Jedno jest pewne: wypadli rewelacyjnie!
Dzieciaki z młodszych jak i starszych klas przedstawiły historię swojej szkoły, która w tym roku świętuje 50 lat. Spektakl w humorystyczny i zabawny sposób pokazał, jak przez pół wieku zmieniła się „trzynastka”.
Po najważniejszych wydarzeniach z historii podstawówki oprowadziła gości Stefania Sempołowska, patronka SP 13. W tę rolę wcieliła się Magdalena Kuc, uczennica klasy VI b. Sempołowska przeniosła zgromadzonych w sali gimnastycznej w czasy wielkich sukcesów sportowych, harcerskich przyjaźni, aż po obecne lata.
Aleksander Włodarczyk i Artur Dubilas na podstawie wiersza Fredry w żartobliwy sposób ukazywali zmagania uczniów z nauczycielami i uczniowską niedolę. Wystąpili jako Paweł i Gaweł.
Część artystyczna wypełniona była tańcami, śpiewami i pląsami. Zgromadzeni w sali gimnastycznej gości mogli obejrzeć też prezentację multimedialną.
W występach udział wzięło ok. 50 uczniów. Młodych artystów podziwiali emerytowani i obecni nauczyciele, rodzice i władze miasta. Goście na pamiątkę dostali monografię szkoły w wersji papierowej i w formie prezentacji multimedialnej.