Do „Kumaka” zgłosiło się 98 wykonawców. W I etapie, po przesłuchaniu nadesłanych do koncertu finałowego nagrań, zakwalifikowano 63 wokalistów i zespoły wokalne.

Jury w składzie: Dawid Ber, Katarzyna Maj-Tracz, Ireneusz Wójcikowski i Magdalena Hudzieczek–Cieślar przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii najmłodszej (6-10 lat) zwyciężyła Adrianna Włodarczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu. Na drugim miejscu Natalia Kałuzińska (również Wieluń), a na trzecim - Adam Bulski z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Wyróżnienia przyznano Aleksandrze Gąsce i Marii Chwastek z MDK-u w Kielcach.

W kategorii 11-15 lat najlepiej zaśpiewała Julia Walaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomsku. Tuż za nią Julia Stępień z Ośrodka Kultury „Tkacz” w Tomaszowie Mazowieckim i Dominika Bugajska ze Studia Piosenki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wyróżnienia dla: Mai Ciach (MDK w Wieluniu), Natalii Gajdy (Studio Piosenki „Sami” MDK w Kielcach), Natalii Pabiś (Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie), Julii Palmowskiej (Studio Piosenki „Sami” MDK w Kielcach), Aleksandry Płatek (MDK w Wieluniu), Wiktorii Wzorek (Studio Piosenki „Sami” MDK w Kielcach).

W kategorii najstarszej (powyżej 16 lat) wygrała Sandra Czarnuch (MDK w Wieluniu). Na drugim miejscu Daria Kierońska (Studio Piosenki „Sami” MDK w Kielcach), a na trzecim Jakub Adamus (Dom Kultury we Włoszczowej).

Jury wyróżniło zespół wokalny Singers z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Piecach/Gaszowice, Magdę Hołuj (MDK Kielce), Justynę Ciepłuchę (Poddębice), Natalię Karpińską (Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach), Wiktorię Mięsiak (Małogoszcz), Katarzynę Romanowicz (MDK w Pabianicach).

Nagrodę główną, czyli statuetkę Kumak oraz mikrofon shure SM58 otrzymała Monika Zychowicz ze Studia Piosenki „Sami” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody (sprzęt muzyczny i AGD), ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach.