Pabianickie szkoły wiele razy reprezentowały powiat pabianicki na rozgrywkach wojewódzkich i niejednokrotnie pokazywały, że na zawodach rejonowych nie znalazły się przypadkowo.

Najczęściej, bo 7–krotnie, wśród szkół podstawowych Pabianice reprezentowała się Szkoła Podstawowa nr 3. Dziesięć razy do walki w zawodach wojewódzkich stawało Gimnazjum nr 3, a jego uczniowie w rywalizacji nie byli tłem. Wśród szkół średnich najczęściej nasz powiat reprezentowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.
Uczniowie tej placówki w szranki z kolegami z całego województwa stawali aż 16–krotnie. Największy sukces spośród pabianickich szkół średnich w zawodach rejonowych odniosła drużyna koszykarek II LO, która w finale rozegranym w hali MOSiR–u uległa tylko XXIX LO w Łodzi.

Na uroczystości wręczono nagrody dla uczniów i nauczycieli wszystkich szkół powiatu pabianickiego, którzy reprezentowali powiat w zawodach sportowych.

- Dzięki wysiłkom i zaangażowaniu nauczycieli i dyrektorów pabianickich szkół, uczniom udaje się wyjeżdżać na zawody rejonowe – przekonuje Grażyna Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach. - Niestety, z braku środków finansowych, kilka szkół nie pojechało w tym roku reprezentować naszego powiatu.