W Pabianicach nie ma odpowiednio dużej sali, która pomieści blisko trzysta osób. Najbliżej jest sala weselna w hotelu „Pod Dębami” w Pawłówku. Tam, podobnie jak w ubiegłym roku, będą się bawić uczniowie Zespołu Szkół nr 3. Ich studniówka odbędzie się 24 stycznia czyli tuż przed feriami. Po całonocnej zabawie maturzyści będą mogli odpoczywać całe dwa tygodnie. Dyrektor szkoły Hanna Grącka przewiduje, że w zabawie weźmie udział około 270 osób. Od pary trzeba zapłacić 300 zł, ale uczniowie wolą bawić się w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy. Idąc samemu, zapłacą 180 zł.
- W ostatnich latach coraz więcej uczniów decyduje się przyjść na studniówkę bez pary – mówi Grącka. - To dość wygodne i tanie rozwiązanie.

W tym samym terminie zatańczą poloneza maturzyści z Zespołu Szkół nr 1. Będą się bawić w Jubilatce. Impreza przewidziana jest na około 120 osób.

Również 24 stycznia studniówkę będą mieli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2. Bal będzie zorganizowany w hotelu Boryna w Rąbieniu. Będzie się tam bawić ponad 300 osób. Na studniówkę dowiozą maturzystów wynajęte autobusy.
- W cenie 350 zł od pary jest wszystko, łącznie z filmem z imprezy – mówi Henryk Kucharski, dyrektor. - Nie będzie dodatkowych kosztów.
Jeśli uczeń zdecyduje się iść sam na bal, zapłaci 100 zł mniej.

Najwcześniej, bo 10 stycznia będą balować maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego.
- Podobnie jak w roku ubiegłym, nasi uczniowie zatańczą na studniówce w hotelu „Boryna” – mówi Krzysztof Zajda, dyrektor II LO.
Jako, że w imprezie weźmie udział około 300 osób, już są wynajęte trzy autokary. Część uczniów dowiozą rodzice.

17 stycznia zatańczą poloneza maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ksawerowie. Mają już wynajętą salę w „Jubilatce”. W zabawie weźmie udział około 200 osób.

Tuż przed zakończeniem ferii zimowych, czyli 7 lutego swoją studniówkę będą mieli trzecioklasiści z I LO. Oni także wybrali hotel „Boryna”. Będzie się tam bawić 130 licealistów z parami. Dyrektor szkoły Alicja Bujacz potwierdza słowa Hanny Grąckiej z ZS nr 3, że coraz więcej uczniów decyduje się na zabawę w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy, i nie zaprasza nikogo na studniówkę.