Wybrzmiały tradycyjne kolędy „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna panna…”, świąteczne melodie grane na fletach i dzwonkach. Przepiękna oprawa muzyczna zachwyciła wszystkich zebranych w sali gimnastycznej.
Dekorację sceny tworzyło ciemne niebo, migające gwiazdy i spadające płatki śniegu. Wśród nich unosiły się aniołki, a gwiazda betlejemska wskazywała drogę do miejsca narodzin Chrystusa. Artyści: uczniowie, rodzice, nauczyciele wspaniale odegrali powierzone im role. Na planie królowały biel i złoto, w takich bowiem barwach wystąpiła większość artystów: anioły, aniołki, chór szkolny. W sali gimnastycznej unosiła się atmosfera spokoju, serdeczności, życzliwości, zadumy i refleksji. Pełen ciepła i natchnienia taniec aniołów, a potem wspólnie odśpiewana kolęda „Przekażmy sobie znak pokoju” zakończyły niezwykłe przedstawienie.
Dyrektor szkoły złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i zaprosiła na świąteczny poczęstunek. Kącik pełen łakoci lśnił, błyszczał i czarował ogniem świec stojących na stołach, piękną złotą choinką, kolorowymi lampkami oraz pachniał świątecznymi wypiekami: piernikiem, makowcem, sernikiem. Tuż przy wyjściu z sali goście zatrzymywali się i oglądali świąteczne dekoracje wykonane przez uczniów. Na kiermaszu zorganizowanym przez szkolną świetlicę znajdowały się różnorodne ozdoby: małe złote choinki z makaronu, czerwone i srebrne gwiazdki oraz zabawne figurki na patyku. Dochód ze sprzedaży świątecznych wyrobów dzieci przeznaczony zostanie na potrzeby świetlicy.
Pomysłodawcą i koordynatorem przygotowań była Renata Klimek.