Z tej okazji sklep internetowy Gandalf.com.pl szykuje rabaty nawet do -50%, a w ofercie planszowe perełki. W zgodzie z ideą Dnia Gier pokażmy, że cała Polska gra w planszówki i – co najważniejsze – naprawdę uwielbia to robić!

Gra planszowa Minecraft

Przed Wami zupełnie inny wymiar gry, przeniesiony z cyfrowego świata prosto na planszę. Gra planszowa Minecraft zachowuje estetykę i kreację świata komputerowego pierwowzoru. Rozgrywka trwa z reguły od 30 minut do 1 godziny, a bierze w niej udział od dwóch do czterech graczy. Uczestnicy odkrywają świat, stawiają czoło niebezpiecznym mobom, mają za zadanie wydobywać zasoby, które umożliwią budowanie fantastycznych struktur. 

RAVENSBURGER Gra planszowa MINECRAFT Wersja PL

Gra Root (edycja polska)

Ta gra opowiada o wojnie o wpływy mającej miejsce w Wielkim Lesie. Poszczególni gracze mają przejąć kontrolę nad jedną z czterech frakcji, które starają się przejąć władzę, mają zarazem udowodnić, że są prawowitymi władcami rozległego Leśnogrodu. Wszystko przez rządy nikczemnego Markiza de Kota, zwłaszcza że to pod jego rządami zaczęły zawiązywać się stronnictwa, a w powietrzu zaczął unosić się oblepiający zapach buntu. 

 

Gra Eksplodujące Kotki

Napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki. Każdy z graczy w poszczególnych turach wyciąga po karcie do momentu dobrania eksplodującego kota, który sprawia, że dla nieszczęśnika gra się kończy, gdyż wybucha i ginie. W talii są także karty odwracające uwagę od samobójczego kocięcia, pomagają go uniknąć, a nawet zmuszają przeciwnika do dobrania kilku kart na raz.

Gra Agricola (wersja dla graczy)

Jest rok 1670. Grę rozpoczynamy, mając dwóch członków rodziny, mieszkamy zaś razem w dwuizbowej izbie. W poszczególnych rundach wysyłamy członków rodziny do pracy, a oni wykonują różne akcje. Gdy uzbierasz odpowiednią ilość drewna i trzciny, możesz rozbudować chatę i powiększyć rodzinę. Większa rodzina to zarazem większa liczba akcji, a jednocześnie większa ilość żywności. By zdobyć żywność, trzeba orać i obsiewać pola. Każda karta to konkretne korzyści w grze. W trakcie rozgrywek będziesz wykorzystywać jedynie 14 z 96 kart pomocników i usprawnień. Sprawia to, że za każdym razem rozgrywka będzie niepowtarzalna. 

Gra Carcassonne Junior

Uproszczona wersja bestsellerowego Carcassonne, która daje wiele okazji do dobrej zabawy całej rodzinie. W trakcie rozgrywki nie liczy się punktów, zwycięzcą zaś zostaje ten, kto jako pierwszy wystawi wszystkie pionki na pięknie ilustrowanej planszy. 14 lipca Francuzi obchodzą narodowe święto. W Carcassonne upamiętniany jest właśnie ten dzień poprzez wypuszczenie owiec, kur i krów z zagród. Dzieci z miasteczka świetnie się bawią przez cały dzień, mogąc łapać zwierzęta i zaprowadzić je do zagród nim zapadnie zmrok.