Zadaniem młodszych uczniów było narysowanie komiksu (wpłynęło 210 prac), a starszych – napisanie opowiadania (75 prac). 
Jury w składzie: Iwona Miszczak, Dorota Wróblewska (nauczycielki j. ang) oraz Ludmiła Morawska-Baykowska (artystka plastyk) miało ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach zdecydowało, że w kategorii mini saga komiks (9-12 lat) najlepsze prace stworzyli ex aequo Krzysztof Tyczkowski z SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim oraz Marcel Michalski ze SP nr 64 w Bydgoszczy. 2. miejsce Michalina Czuma z SP nr 4 w Mikołowie i Oskar Szczepański z SP nr 7 w Zduńskiej Woli. 
3. miejsce dla Aleksandry Biały z SP nr 137 w Krakowie i Anny Ozimek z SP nr 3 w Pabianicach.
Wyróżniono: Amelię Wasiak z SP w Pawlikowicach, Julię Kolarz z SP w Nowym Wiśniczu, Justynę Tust z Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach, Roksanę Gacką (również MDK) i Zuzannę Małek z SP w Dobroniu.
1. miejsce w kategorii miniatura literacka (13-15 lat) zajęła Dagmara Olejnik z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, 2. miejsce Weronika Praszkowska z MDK-u, 3. miejsce Izabela Leik z Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Stanisław Wypych z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach.
Martyna Kabza z Gimnazjum w Rzgowie, Sebastian Milewski z Gimnazjum w Kurowicach, Tomasz Jachimek z MDK-u, Jakub Filipek z Gimnazjum w Piątkowisku i Malwina Rzepecka (również Piątkowsko) zdobyli wyróżnienia. 
W kategorii miniatura literacka (16-19 lat) zwyciężyła Żaneta Rabiega z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach, przed Roksaną Gorczycą z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Klaudią Szewczyk z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach.