Wiersze twórcy „Lokomotywy” recytowało 87 uczniów szkół podstawowych, 42 uczniów gimnazjów oraz 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych: łącznie 149 uczniów z 35 szkół powiatu pabianickiego.
Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych. Uczestników oceniało jury w składzie: kategoria gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – Mariusz Augustyniak, Dorota Olejnik, Marzena Sobala; kategoria szkoły podstawowe – Jarosław Jędrych, Artur Śniegucki, Izabela Kozłowska.
Wyniki konkursu:
Miejsce | Imię i nazwisko uczestnika
| Nazwa szkoły | Imię i nazwisko opiekuna | Tytuł utworu |
Kategoria Szkoły Podstawowe
| ||||
I | Magdalena Reguła | SP nr 14 w Pabianicach | Joanna Firaś | „Ptasie Radio” |
II | Oliwia Grącka | SP w Dłutowie | Danuta Kołodziej | „Dżońcio” |
III | Barbara Bednarkiewicz | SP w Chechle Drugim | Tomasz Antoniak | „W aeroplanie” |
Wyróżnienia
| ||||
| Anna Kowalska | SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim | Ewa Janicka | „Lokomotywa” |
| Mateusz Ścisło | SP nr 5 w Konstantynowie | Ewa Janicka | „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” |
| Bartłomiej Sobczak | SP nr 5 w Konstantynowie | Marzena Hulewska | „Mróz” |
| Tatiana Dąbrowska | SP nr 2 w Konstantynowie | Małgorzata Kazimierczak | „Dwa wiatry” |
| Zuzanna Pietrzak | SP nr 5 w Pabianicach | Dorota Olejnik | „Cuda i dziwy” |
| Vanessa Kosecka | SP nr 9 w Pabianicach | Edyta Mikułowska | „O Panu Tralalińskim” |
| Martyna Jasińska Aleksandra Kacprzak | SP nr 13 w Pabianicach | Jolanta Lesman | „Zosia-Samosia” |
| Natalia Kardas | SP w Dłutowie | Danuta Kołodziej | „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” |
| Magdalena Sońta | SP w Dłutowie | Danuta Kołodziej | „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” |
| Martyna Tokarczyk | SP w Bychlewie | Bogusława Rybak | „Okulary” |
| Zuzanna Lubomirska | SP w Bychlewie | Bogusława Rybak | „Słoń Trąbalski” |
| Jakub Janaszewski | SP w Bychlewie | Bogusława Rybak | „Lokomotywa” |
| Emilia Kutlu | SP w Bychlewie | Bogusława Rybak | „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” |
| Agata Radek | SP w Ksawerowie | Katarzyna Kaźmierczak
| „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” |
Kategoria Gimnazjum
| ||||
I | Anna Smutek | Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie | Mirosława Marszałek | „Intymny wiersz” „Czyhanie na Boga” |
II | Linda Kardas | Gimnazjum a Paulo w Pabianicach | Anna Horwat | „Przy okrągłym stole” |
III | Marta Jagudzka | Gimnazjum w Dobroniu
| Małgorzata Gorzelak | „Umarł” |
Wyróżnienia | ||||
| Alicja Frank | Gimnazjum w Lutomiersku | Magdalena Milbrandt | „Przygoda w Wilanowie” |
| Justyna Ulewicz | Gimnazjum w Lutomiersku | Małgorzata Wybór | „Ewa – fragmenty” |
| Karolina Ossowska | Gimnazjum nr 1 w Pabianicach | Anna Berner | „O prostym człowieku” |
| Marlena Marek | Gimnazjum w Dłutowie | Małgorzata Marek | „Do krytyków”, „Aptekarz majowy” |
| Natalia Wierzbowska | Gimnazjum nr 3 w Pabianicach | Liliana Olejnik | „Sokrates tańczący” |
| Krystian Sowik | ZSS 4 w Konstantynowie | Aleksandra Socha | „Cuda i dziwy” |
| Daria Górecka | Gimnazjum w Łodzi | Marek Binkowski | „Melodia” |
Kategoria Szkoły Ponadgimnazjalne
| ||||
I | Łukasz Krulik | ZS nr 2 w Pabianicach | Monika Pawłowska - Wielebska | „Do prostego człowieka” |
II | Natalia Karpińska | II LO w Pabianicach | Przemysław Pałosz | „Ptasie radio” |
III | Natalia Piętkowska | II LO w Pabianicach | Bogumiła Paszkiewicz, Anna Piasecka-Jagusiak | „Ewa” |
Wyróżnienia | ||||
| Anna Miłak | ZS nr 3 w Pabianicach | Małgorzata Habura | „Ptasie radio” |
| Dominika Krysztofiak | ZSCKR w Widzewie | Małgorzata Grabarz | „Chrystus miast” |
| Ewelina Rogala | LO w Konstantynowie | Marta Uryszek | „Archanioł” |
| Dominika Herszel | II LO w Pabianicach | Bogumiła Paszkiewicz, Anna Piasecka-Jagusiak | „Ewa” |
Nagrody laureatom i wyróżnionym uczniom w postaci tabletów, pucharów, książek, przewodników, map, folderów, gadżetów oraz słodkiego poczęstunku ufundowali: Joanna Skrzydlewska - poseł do Parlamentu Europejskiego, Witold Stępień - marszałek województwa łódzkiego, Krzysztof Habura - starosta, Zbigniew Dychto - prezydent oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach.
Konkurs zorganizowali: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia Pabianice wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pabianicach i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Patronat nad konkursem objęli: poseł do Parlamentu Europejskiego Joanna Skrzydlewska, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, starosta Krzysztof Habura oraz prezydent Zbigniew Dychto.
Komentarze do artykułu: Tablety w nagrodę
Nasi internauci napisali 0 komentarzy