Opiekunki nie zmieniają się od lat. Kierownikiem półkolonii jest Danuta Wiaderna. Dziećmi opiekuje się również Zdzisława Ściążko. Pomaga im Agnieszka Rybak, studentka pedagogiki oraz wolontariuszki: Barbara Orpel, Martyna Partyka i Aleksandra Ściążko. Nad wszystkim czuwa Tomasz Chmielewski, prezes pabianickiego oddziału TPD.

- Przychodziłam tu jako dziecko, potem organizowałam zabawy dzieciom jako wolontariuszka. Teraz jestem opiekunem – wychowawcą – mówi Agnieszka Rybak.

Od rana do późnego popołudnia organizowane są gry i zabawy.

- Najbardziej lubię chodzić na plac zabaw i kręcić się na karuzeli – opowiada Piotruś.

- Ja wybieram grę w piłkę i zabawy sportowe – dodaje Nikodem.

Atrakcji jest bardzo dużo. Są konkursy, teleturnieje wiedzy, olimpiady sportowe. Dzieci chodzą do kina Tomi. Dostają za darmo popcorn i coca-colę. Są też prelekcje organizowane przez straż pożarną czy policję.

- Kiedyś był basen i dzieci się w nim kąpały. Jest już zasypany. Teraz wypompowano wodę i nie ma już kajaków i rowerów. Mimo to dzieci chętnie przychodzą, bo wiedzą, że tutaj jest fajnie – mówi Danuta Wiaderka.

- Ja raz w tygodniu robię dla dzieci zajęcia taneczne. Pokazuję krok, a oni powtarzają – dodaje Agnieszka Rybak.

 Na zakończenie każdego turnusu jest organizowany piknik rodzinny z pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Dzieci otrzymują w ciągu dnia dwa posiłki: drugie śniadanie i obiad.

- Uwielbiam bułki słodkie, które zawsze są tutaj świeże. Codziennie dostajemy na obiad drugie danie i kompot – opowiada Natalia.

Na organizacje półkolonii TPD dostało 8.500 złotych z Urzędu Miejskiego. Za te pieniądze zostaną zorganizowane dwa turnusy dla około 60-70 dzieci. Na pierwszym turnusie jest 31 osób. Turnusy są dwutygodniowe. Dzieci są kierowane przez szkolne koła TPD. Mają zapewnioną opiekę, posiłki i ubezpieczenie. Dodatkowo, Tomasz Chmielewski dał2.000 zł na słodycze, środki czystości, kubki jednorazowe, artykuły papiernicze i nagrody.

Na półkolonie można przyprowadzić również dziecko bez skierowania. Wtedy trzeba zapłacić 7 złotych za obiad.