Styl jumpstyle to podgatunek muzyki house, wywodzący się z Chicago, o bardzo szybkim bicie i z charakterystycznymi kickami – uderzeniami stopą. Ten rodzaj tańca zyskuje coraz więcej chętnych wśród młodzieży bardzo sprawnej fizycznie.

Tancerze jumpstyle z Miejskiego Ośrodka Kultury wzięli udział w turnieju jumpstyle w Wojkowicach. Obok nich wystąpiło 25 drużyn z Łodzi, Gliwic, Krakowa i Białegostoku. Oceniało je jury złożone z artystów wywodzących się z nurtu tańca nowoczesnego.

Rywalizacja została podzielona na dwie kategorie: juniorzy i seniorzy. Pabianice zdobyły w sumie ¾ puli nagród. Wśród juniorów 3. miejsce zajął Ignacy Górak. Wyróżnienie za najlepszą technikę w swojej kategorii zdobyła Natalia Walczak. Wyróżnienie za największy progres i kreatywność –   Oliwka Jędraszek. Wśród seniorów Filip Cybulski był drugi. Dominik Fraszak zdobył wyróżnienie za najlepszą technikę. Wyróżnienie zdobyła też Natalia Walczak, choć tańczy dopiero od pół roku.

W sumie tancerze z Pabianic zgarnęli 3/4 wyróżnień z całych ogólnopolskich zawodów w klasie open oraz 2. i 3. miejsce w solówkach. Z turnieju przywieźli dyplomy, puchary i nagrody pieniężne.

Instruktorem tancerzy jest Filip Cybulski.