W zawodach szkolnych udział wzięli reprezentacji klas trzecich ze wszystkich pabianickich podstawówek - łącznie 9 pięcioosobowych drużyn. Zespoły podzielone na II grupy eliminacyjne rozgrywały ze sobą mecze 2 x 5 minut. Z każdej grupy do półfinału przeszły 2 drużyny, które zdobyły największą liczbę punktów. W półfinale potyczki rozgrywano 2 x 10 minut. Jako pierwsza do półfinału weszła SP 3 z kompletem punktów i - jak się ostatecznie okazało - nie pozwoliła sobie odebrać ostatecznego zwycięstwa w turnieju. W finałowym meczu SP 3 pokonała SP 17 3:2. Trzecie miejsce zajęła SP 14. Królem strzelców zawodów został Maksymilian Kowalski z "siedemnastki", zdobywca 10 goli. Mecze sędziowali sędziowie z PTC. Nagrody w turnieju ufundował Urząd Miejski w Pabianicach, Rada Rodziców z SP 3 i PTC. Zawodnicy, prócz pucharu i medali, w nagrodę otrzymali piłki nożne. Organizatorem turnieju, który 9 raz odbył się w SP 3 była Aleksandra Karaszkiewicz.
Zwycięska drużyna pod opieką Krzysztofa Szmytki wystąpiła w składzie: Krystian Adamiak, Norbert Gorzkiewicz, Michał Klimczak, Dominik Kędzia, Maciej Łaski, Kacper Ozimek, Aleksander Placek.