Już po raz drugi w Pabianicach wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali 14 lutego „Walentynkową kroplę krwi”.

W godzinach od 14.00 do 16.00 przed Urzędem Miejskim stał ambulans do poboru krwi. Akcja była skierowana do wszystkich chętnych, którzy chcieli w ten radosny dzień podzielić się odrobiną własnej krwi z innym potrzebującym człowiekiem.

- Bardzo mile były widziane pary. W tym dniu zarejestrowały się 22 osoby, lecz z różnych przyczyn krew oddało 13 osób, w tym trzy młode pary - wylicza Małgorzata Grabarz.

Łącznie krwi pobrano 5 litrów 850 ml. Każda osoba, która podzieliła się drogocennym lekiem, wylosowała upominek w postaci talonu niespodzianki.

- Zapraszamy już na następną akcję w czerwcu „Krew od Żaka zabija raka” - przypomina pani Małgosia. - Bardzo dziękujemy za ufundowanie talonów: Studiu Foto Michael, pizzeriom Karuzela, Presto, Ewe-Rest, kawiarniom Club Boniecki Cafe, Coffe House, Siódme Niebo, lodziarni Kafeteria, kinu Tomi, salonowi fryzjerskiemu Atelier Stylu, salonom odnowy Forma i Bao Bab.