Drugoklasiści z podstawówek z naszego powiatu wzięli udział w kolejnej edycji konkursu sprawności fizycznej. Zanim jednak do niego przystąpili, musieli rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie. Uczniowie szybko sobie poradzili z pytaniami. Tor przeszkód zbudowali im policjanci. Nie przeraził on jednak kilkulatków, którzy ochoczo pokonywali trudności. Zmaganiom towarzyszył głośny doping. Koleżanki i koledzy z trybun zagrzewali swoich reprezentantów do boju. Członkowie drużyn też motywowali się nawzajem.

Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pawlikowic. Uczniowie ci będą reprezentować powiat pabianicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 16 listopada w Łodzi. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Pabianic, natomiast trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej z Mogilna Dużego.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczył I zastępca komendanta powiatowego policji w Pabianicach, nadkom. Mariusz Siejka oraz w imieniu starosty - Ilona Podsiadło.

Doceniono również wiernych kibiców. Za najlepiej motywującą ekipę uznano uczniów Szkoły Podstawowej z Piątkowiska.