Gdyby takie zajęcia odbywały się w szkołach częściej, pewnie nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby chodzić na wagary.

W piątek (19 października) oraz dziś (poniedziałek) w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego, fani piłki nożnej zmierzyli się na wirtualnej murawie w FIFA '20. Organizatorem był Paweł Dobrowolski, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Sala wypełniła się po brzegi. W pojedynku wzięło udział 64 graczy z ZS nr 1, ZS nr 2, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 13, SP nr 17 oraz Zespołu Szkół w Łasku. Nietypowe zmagania sportowe odbywały się w dwóch fazach pucharowych.

Rozgrywki odbyły się na konsoli PS4 w systemie 1 na 1 . Do finału dotarli Kacper Bartosik, reprezentujący gospodarzy oraz Juliusz Pacholczyk ze Szkoły Podstawowej nr 17. Pierwszy zawodnik wystawił do boju skuteczny Manchester City, drugi świetnie grającą kombinacyjnie FC Barcelonę. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kacpra, wynikiem 4:2.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się uczniowie ZS nr 1, Maciej Młodziejewski (Liverpool) oraz Łukasz Wojna (Manchester City). Pojedynek zakończył się wysoką wygraną Liverpoolu 7:2.

Na najlepszych czekały nagrody.

„Mechanik” ma planach także zorganizowanie w aktualnym roku szkolnym Mistrzostw League of Legends.

Jest to gra strategiczna. Dwie drużyny stają naprzeciw siebie, zbierając złoto i doświadczenie, żeby potem wykorzystać swoją przewagę do zwycięstwa. Celem gry jest zniszczenie najważniejszego punktu w bazie przeciwnika.