„Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok” to ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. W tym roku był organizowany 21. raz.

Na konkurs wpłynęły 1.682 prace ze 185 placówek oświatowych i kulturalnych. Przysyłano je z całej Polski, m.in.: Rybnika, Zabrza, Płocka, Jeleniej Góry, Zamościa czy Częstochowy.

Jury w składzie artystów plastyków: Wanda Ugarenko, Magdalena Możdżeń i Benedykt Możdżeń przyznało nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych byli również młodzi pabianiczanie.

W kategorii 7-latków 3. miejsce ex aeuqo zajęła Nadia Bamberska z Młodzieżowego Domu Kultury, a wyróżnienie - Hanna Grobelska z MDK-u.

Milena Grzelik z SP 2 zajęła ex aeuqo 1. miejsce w kategorii 8-latków. W tej samej kategorii Agata Oset (również SP 2) była ex aequo druga. Wyróżnienie zdobyły Iga Gogulska i Aleksandra Furman (z SP 2). Spośród 10-latków 3. nagrodę ex aequo zdobył Nataniel Kosecki z SP 9. Marianna Pawlak z MDK-u była ex aequo pierwsza w kategorii 12-latków. 3. miejsce (ex aeuqo) zajęła Rozalia Wiśniewska z MDK-u. Takie samo miejsce, ale w kategorii 13-latków przypadło Helenie Lisieckiej (MDK), a Kinga Augustyniak z MDK-u została wyróżniona.

W kategorii 14-15 lat 3. miejsce ex aequo zajęła Vanessa Kosecka, a wyróżnienie - Zofia Lisiecka (MDK).

W kategorii specjalnej wyróżnienie otrzymał Wojciech Gajzler (MDK).