Uczestniczyli w nim uczniowie z 8 zasadniczych szkół zawodowych specjalnych z Opoczna, Bełchatowa, Radomska, Rawy Mazowieckiej, Kutna, Łodzi, Wielunia i Pabianic.

Konkurs składał się z części teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu testu i części warsztatowej - rozwiązywania zadań w zespołach.

Uczniowie z Pabianic zdobyli najwięcej punktów i tym samym zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie: 1. Tomasz Kuna  – kl. II zawodowa, 2. Beniamin Wlazłowicz – kl. III zawodowa i 3. Michał Kasprzykowski – kl. I branżowa. Komisja konkursowa na podstawie rozwiązanych zadań z części warsztatowej wyłoniła również trzy najlepsze szkoły: 1. Zespół Szkół nr 5 w Pabianicach, 2. Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie, 3. Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Rawie Mazowieckiej.

Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi oraz medale. Szkoły dostały dyplomy oraz nagrody. Dla wszystkich uczestników konkursu były nagrody pocieszenia.

 

Partnerzy konkursu BHP "BHP - Bezpiecznie od startu":

Starostwo Powiatowe w Pabianicach

Łódzkie Kuratorium Oświaty w Łodzi

Urząd Marszałkowski w Łodzi

Państwowa Inspekcja Pracy w Łodzi

Pamso

Lumileds

Delia Cosmetics

Greek Trade

Usługi Transportowe Zbigniew Figiel

Jumi

ABM Jędraszek

Korczak - Odzież Robocza+BHP

Jantoń