W XVI ogólnopolskim konkursie piosenki „Kumak”, który zaplanowano 28 kwietnia, mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie: 6-10 lat, 11-15 lat i 16-24 lata. Każdy zainteresowany musi przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (dostępna na: www.mdk-pabianice.pl) oraz nagranie demo prezentowanych utworów w formacie mp3 na adres: mdkpabianice@gmail.com do 15 kwietnia.

- Jedno zgłoszenie to jeden osobny adres e-mail z kartą zgłoszenia i dwoma utworami demo – piszą w regulaminie organizatorzy.

Do udziału w konkursie mogą przystąpić soliści - wokaliści i zespoły wokalne (maksymalnie 4-osobowe). Utwory mogą być wykonywane z podkładem muzycznym.

Z kolei, w powiatowym turnieju recytatorskim „Zwierciadło rzeczywistości 2018” mogą uczestniczyć uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Ich zadaniem będzie recytacja wiersza polskiego lub obcego, publikowanego wcześniej w książkach lub prasie literackiej.

Konkurs odbędzie się 15 maja, ale zgłoszenia można wysyłać do 11 maja na adres: Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach, ul. Pułaskiego 38, 95-200 Pabianice. Zgłoszenia są do pobrania ze strony www.mdk-pabianice.pl.