Uczniowie 50 szkół wszystkich typów z terenu miasta i powiatu brali udział w zorganizowanych przez MDK mistrzostwach powiatu we wszystkich dyscyplinach objętych kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. W tych zawodach, oprócz naszych szkół, wzięły też udział 22 placówki spoza powiatu.

Uwzględniając osiągnięcia szkoły w poszczególnych zawodach, organizatorzy wyłonili zwycięzców.

I tak, w klasyfikacji sportowej najmłodszych wśród dziewczynek na 1. miejscu SP nr 3, na 2. – SP nr 14, a na 3. – SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. Wśród chłopców również najlepsza okazała się SP 3, miejsce 2. dla SP 9, a 3. – SP nr 5 w Konstantynowie.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (starsi uczniowie szkół podstawowych) najlepsze wśród dziewczynek okazały się reprezentantki SP nr 3. Na 2. miejscu – SP w Dobroniu, a na 3. – SP 5 w Konstantynowie. Wśród chłopców: 1. SP w Lutomiersku, 2. SP 14, 3. SP w Dobroniu.

A jak przedstawiają się wyniki żeńskiej Licealiady? 1. miejsce – ZS nr 2, 2. miejsce – I LO, 3. miejsce - II LO. Wśród panów mamy takie oto wyniki: 1. ZS nr 2, 2. II LO, 3. ZS nr 1.

Nasi uczniowie mogą się też pochwalić osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim.

Do najważniejszych należą: 1. miejsce dziewcząt z SP 3 (i 4. miejsce w Polsce!) w badmintonie; 1. miejsce dla chłopców z SP 9 w badmintonie; 2. miejsce dla chłopców z SP 16 w badmintonie; 1. miejsce dla dziewcząt z ZS nr 3 w badmintonie; 3. miejsce dla chłopaków z ZS nr 2 i SP w Ksawerowie w mistrzostwach piłki nożnej; 2. i 3. miejsce w pływaniu drużynowym dla dziewczyn ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie oraz 3. miejsce w pływaniu dla chłopców z Konstantynowa; 3. miejsce w rozgrywkach koszykówki dla dziewcząt SP w Ksawerowie i chłopców z SP 3.