Tym razem zawitały do Ameryki Północnej, a że dopisała piękna pogoda, piknikowe szaleństwo w amerykańskim, kanadyjskim i meksykańskim stylu odbyło się w ogrodzie przedszkolnym.

Tłumy gości oklaskiwały występy artystyczne przedszkolaków, na które złożyły się tańce show dance i polka kowbojka oraz orkiestra przedszkolaków. Znakomitą niespodzianką dla licznej widowni było wystawienie Bajki o trzech świnkach, w której zagrali rodzice ze swoimi dziećmi. Spektakl rozbawił małych i dorosłych widzów do łez. Organizatorzy pikniku nie zapomnieli o konkursach rodzinnych z nagrodami. Ochotnicy układali puzzle w kształcie ogromnych liści klonu, rzucali meksykańską fasolą i śpiewali w hollywoodzkich duetach. Uczestnicy pikniku zajadali się meksykańską zupą fasolową, hamburgerami z polskich składników i placuszkami z syropem klonowym. Przygotowano również wiele innych atrakcji, m.in. mecz piłki nożnej Kaktusy vs. Sombrero, kopalnię złota i plażę Miami w piaskownicach, kanadyjski slalom hokejowy, stajnię mustangów i kącik ciekawostek o kontynencie. Rozbawione dzieciaki odwiedziły również wioskę indiańską i kowbojski dziki zachód. Nie lada atrakcją był kącik metamorfozy w hollywoodzkim stylu, gdzie można było zafundować sobie nową fryzurę, makijaż, a nawet tatuaż, żeby następnie przejść po czerwonym dywanie w tłumie paparazzich. Swoje stanowisko w ogrodzie rozstawiła również grupa wolontarystyczna Agrafka, gdzie malowano twarze i rozdawano balony. Podczas losowania nagród głównym trofeum dla szczęśliwca był kosz farmera, a w nim świeże wiejskie jaja i kukurydza. Piknik zakończyła zabawa taneczna. Bawiono się przy dźwiękach największych amerykańskich hitów.

Ta doskonała i integrująca środowisko zabawa w ogrodzie odbyła się dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników przedszkola, rodziców, absolwentów "jedenastki" i wolontariuszy.