Kołacinek to niewielka miejscowość położna w województwie łódzkim, około 50 kilometrów od Pabianic. Mieszka tam święty Mikołaj.

Do Kołacinka zjeżdżają rodzice z dziećmi z całej Polski. Wycieczki do Krainy św. Mikołaja organizowane są też ze szkół i przedszkoli.

W tym roku do Kołacinka wybrały się m.in. kilkulatki z PM 13.

- Byliśmy w różnych bajkach – opowiada Amadeusz z grupy „Muchomorki”. - Tam najbardziej mi się podobało.

Chłopiec w ten sposób określił jedną z atrakcji wioski, czyli wędrówkę po Bajkowej Ścieżce. Jest to miejsce, gdzie można obejrzeć chatki postaci z najpopularniejszych bajek i spotkać się z Królową Śniegu, Jasiem i Małgosią lub krasnoludkami.

Takich atrakcji w Kołacinku jest więcej. Do głównych należą odwiedziny w domkach św. Mikołaja oraz jego kolegi ze Wschodu, Dziadka Mroza.

- Dzieci mogą zobaczyć, jak mieszka Mikołaj - gdzie śpi, co je, a przede wszystkim zobaczyć miejsce, gdzie czyta listy od dzieci – wspomina Aleksandra Flajszer, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 11.

Koszt wizyty w wiosce jest uzależniony od liczby odwiedzających dzieci i różnorodności atrakcji, w jakich wezmą udział. Cennik i szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.krainamikolaja.pl.