Zwycięski zespół pod opieką Andrzeja Papugi grał w składzie: Przemysław Kłucjasz, Mateusz Walczak, Robert Jadczak, Damian Dobrosz, Miłosz Łondka, Piotr Morawiec, Maciej Niciński, Bartosz Daszyński, Piotr Kudra, Damian Gras, Norbert Cywiński, Michał Rosik, Bartosz Berner, Mateusz Możyszek.
W finałowym pojedynku pokonali rówieśników z Zespołu Szkół RCKU w Widzewie 3:2. Losy tego meczu ważyły się do ostatniej minuty. Licealiści przez dłuższy czas prowadzili 2:0, ale widzewiacy zdołali strzelić kontaktowego gola i na 3 minuty przed końcem meczu doprowadzili do remisu 2:2.
Jednak większą wolą walki i skutecznością zaimponowali pabianiczanie, strzelając zwycięską bramkę w ostatniej minucie pojedynku.
Obie drużyny spotkały się w rozgrywkach wcześniej w eliminacjach. Wówczas wynik był nierozstrzygnięty 1:1.
Piłkarze II LO są pierwszymi zdobywcami pucharu i tytułu w tej dyscyplinie sportowej.
Halowa piłka nożna zastąpiła rozgrywane do tej pory w ramach Licealiady klasyczne zawody piłkarskie.
W meczu o trzecie miejsce ZS nr 2 przegrał z Powiatowym Zespołem Edukacyjnym z Konstantynowa Łódzkiego 3:5. W tym pojedynku konstantynowianie zrewanżowali się piłkarzom z „elektryka” za porażkę w fazie grupowej – wówczas ZS nr 2 zwyciężył 3:1.