Najpierw ciekawskie „Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 postanowiły poszukać informacji na temat niezwykle pożytecznych przedstawicieli fauny, jakimi są pszczoły. W tym celu udały się do Muzeum Miasta Pabianic. Tam spotkały się z panią Justyną, która w interesujący sposób opowiedziała im o tych owadach.

Okazuje się, że pszczoły żyją tylko 5 tygodni i całe życie spędzają na pracy. Najpierw zajmują się porządkami w ulu, aby pod koniec życia awansować i zostać pszczołą, która może już opuścić ul i dostarczać słodki nektar. Oczywiście najważniejsza w ulu jest matka, która żyje nieco dłużej niż jej podwładne. Pani Justyna opowiedziała także o znaczeniu tych owadów dla środowiska, a tym samym dla człowieka.

Na kolejną wycieczkę dzieci udały się do zegarmistrza. Dzięki jego uprzejmości mogły obejrzeć różnego rodzaju zegary – zarówno stare jak i te współczesne. Szczególnie spodobał im się ten, którego tarcza zaczynała świecić, gdy dzieci klaskały w ręce. Pan zegarmistrz pokazał dzieciom, jak wyglądają zegary mechaniczne, jakie różne odgłosy wydają i jakim narzędziami można zreperować zegary, a także wyjaśnił, po co powstały zegary.

O tym „Krasnoludki” rozmawiały także z panią bibliotekarką. Po ciekawej prezentacji multimedialnej i wysłuchaniu bajki o zegarach oraz obejrzeniu książek o tej tematyce, dzieci miały możliwość wykazania się swoimi talentami plastycznymi podczas kolorowania zegara.