Wieczorek odbył się w kawiarni przy blasku lamp. Na stolikach ustawiono ciastka i napoje. W taki sposób przystrojono salę gimnastyczną w PM nr 13.

Zaprezentowały się dzieci z dwóch grup: Muchomorki i Stokrotki. Mówiły patriotyczne wiersze oraz te opowiadające o Polsce jako pięknym kraju. Niektórzy wystąpili sami, inni dobierali się w pary. Dzieci zaprosiły do udziału w wieczorku również swoje rodzeństwo. Filip Pieniążek wystąpił razem z dziadkiem, który specjalnie na tę okazję nauczył się grać na gitarze „Legiony”.

- Najpierw sam uczyłem się tekstu, a dziadek ćwiczył granie z nut. Potem to połączyliśmy – mówi chłopiec.

Karina Romanowska zaprosiła do recytacji wiersza swoich rodziców.

- Dzieci mają mniejszą tremę. W ich wieku regularnie występuje się przed publicznością. Dla wielu dorosłych to niecodzienne doświadczenie – mówili Monika i Maciej Romanowscy.

Razem z mamą i siostrą wystąpił Filip Wendler. Chłopiec śpiewał pieśń, mama grała na gitarze, a siostra wystukiwała rytm grzechotką.

Najliczniejsza rodzina, która pojawiła się na scenie liczyła pięć osób. Tata - Bartosz Gościłowicz zagrał dęba „Bartka”. Hania, Jagoda i Kaja razem z mamą Magdaleną recytowały wiersz o dębie.

Wieczorek patriotyczny zorganizowały nauczycielki wychowania przedszkolnego: Dorota Lauer – Tomecka, Marlena Olas i Patrycja Jabłońska.

- Rok temu wiele się działo w ramach obchodów stulecia niepodległości. Realizowaliśmy program „Polska Niepodległa”. Staramy się w dzieciach rozbudzać miłość do ojczyzny, dlatego również w tym roku postanowiłyśmy zrobić coś, co podkreśli wyjątkowy charakter tego miesiąca – mówiły organizatorki.