Wzięło w nim udział 200 osób z sześciu pabianickich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, II Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 i Zespołu Szkół nr 3. Drużyn było 11.

Za każdym razem jest inny motyw przewodni. W tym roku hasło brzmiało: „Powiedz nie dopalaczom”.

- Wybraliśmy taki temat, bo problem dopalaczy zatacza coraz szersze kręgi. Dotyczy to przede wszystkim młodych ludzi, a rajd skierowany jest właśnie do młodzieży – tłumaczy Katarzyna Kozłowska, współorganizatorka rajdu.

Trasa liczyła 11 kilometrów.

- Było ciężko. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żeby tak dużo chodzić. Na pewno dobrze nam to zrobiło – powiedziała Marta Szynka, uczestniczka rajdu.

Przed rajdem każda grupa przygotowała plakat promujący hasło przewodnie rajdu.

- W Pabianicach jest bardzo dużo sklepów z dopalaczami. Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia i chcemy w ten sposób pokazać swoim kolegom i koleżankom, że nie warto na sobie eksperymentować – powiedziała Marlena Maberda, uczestniczka rajdu.

Były też konkurencje sportowe.

Rajd wygrała klasa I TF z Zespołu Szkół nr 3. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z III TL z tej samej szkoły. Trzecie miejsce zajęła drużyna z SP 5.