- Głównym celem olimpiady jest integracja różnych grup społecznych, które z powodu swych uwarunkowań często są skazane na izolację od reszty społeczeństwa – wyjaśnia Agnieszka Jaksa, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, koordynator Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”. - To też integracja niepełnosprawnych z pełnosprawnymi członkami społeczeństwa.

Olimpiada odbędzie się 20 listopada (środa) w godz. 10.00 – 13.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana.

Uczestnikami olimpiady będą dzieci (podopieczni Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej), osoby niepełnosprawne z pabianickich ośrodków, młodzież i dzieci ze szkół, władze miasta grające w meczu oraz wolontariusze.

Każda instytucja wytupuje po 10 osób, które wezmą udział w olimpiadzie i będą przydzielone do mieszanych teamów (z każdej placówki jedna osoba). Pozostała część zasiądzie na trybunach i będzie zaproszona do tanecznego, zorganizowanego dopingu.

Realizatorem akcji są wolontariusze z Grupy Wolontarystycznej „Agrafka” przy Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Stowarzyszenie Jesteśmy Tacy.