Finał konkursu odbył się w Gdańsku. Wzięło w nim udział 30 najlepszych szkół z całej Polski. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie reprezentowało troje uczniów: Ewelina Rosińska, Damian Dobras oraz Bartosz Strobin.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

W konkurencji drużynowej młodzież walczyła o puchary w ogrodowej grze terenowej, polegającej między innymi na rozpoznawaniu roślin, określaniu wielkości drzew czy aranżacji ogrodowego wnętrza. Nasza drużyna zdobyła w nim czwarte miejsce.

W konkurencji indywidualnej blisko 100 najlepszych uczniów z techników z całego kraju walczyło o indeksy na wyższe uczelnie na kierunek architektura krajobrazu. Na podstawie testów wyłoniono najlepszą dziesiątkę, w której znalazła się dwójka naszych uczniów. Laureaci mieli za zadanie zwizualizować oraz wykonać nasadzenie w donicy, rozpoznać rośliny i materiały budowlane. Ostatecznie Ewelina Rosińska zdobyła drugie miejsce, otrzymując indeks na wyższą uczelnię, Damian Dobras zajął miejsce piąte, a Bartosz Strobin otrzymał nagrodę publiczności za najlepszą koncepcję ogrodowej gry terenowej.