Konkurs plastyczny zorganizowano na obchody 50-lecia Towarzystwa Przyjaciół Pabianic. Pierwsze miejsca w konkursie „Miasto moje a w nim…” w różnych kategoriach wiekowych zajęły: Amelia Otto (do 7 lat), Angela Budz (8-10 lat), Julia Biegańska (11-13 lat), Diana Rosińska (powyżej 14 lat).

Jury składające się z artystów plastyków przyjechało z Łodzi, aby ocenić prace i wyłonić zwycięzców. Drugie i trzecie miejsca zajęli: Mateusz Duszyński, Kinga Pająk (kategoria do 7 lat), Maja Petrycka, Bartek Bednarski (kategoria 8-10 lat), Zuzanna Kania, Patryk Stachowski (kategoria 11-13 lat), Adam Kurowski, Ida Stańczyk (kategoria 14 lat i więcej).

Wyróżniono: Piotra Wlazło, Wiktorię Ziembę, Tymoteusza Malinowskiego, Magdę Grzelak, Kaję Kalisz, Marka Gnatkowskiego, Janusza Bieńka, Arkadiusza Ostrowskiego, Natalię Malinowską i Macieja Kozaka.

Laureatów, którzy zajęli pierwsze miejsca, nagrodzono tabletami, które ufundował z kasy miejskiej prezydent Zbigniew Dychto. Finaliści, którzy zajęli drugie miejsca, zostali nagrodzeni odtwarzaczami mp3.