Uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkół nr 2 wrócili z 4-tygodniowych zagranicznych praktyk zawodowych. W firmach niemieckich w Chemnitz było 19 uczniów i 2 nauczycieli, a w hiszpańskich w Grenadzie - 12 uczniów i nauczyciel. Klasy elektryków i techników energii odnawialnych instalowały kolektory fotowoltaiczne w Andaluzji.

Przyszli graficy komputerowi poznawali tajniki programów wspomagających ich pracę w firmie F+U w Saksonii. W tej samej firmie projektowali i instalowali sieci komputerowe przyszli technicy informatycy.

Wszystkie grupy miały również zagospodarowany czas wolny. W czasie świąt lokalnych i sobót organizowane były wycieczki turystyczno-krajoznawcze, zawodowe i edukacyjne.

Grupa przebywająca w Hiszpanii odwiedziła Via Ferrata Moclin, skakała ze skał w ramach canyoning w Lentegi, kąpała się w Morzu Śródziemnym i odpoczywała na plażach Costa del Sol, w La Playa de Bolonia na Gibraltarze.

Grupa grafików i informatyków zwiedziła górzystą Szwajcarię Saksońską, oglądając z góry malowniczą rzekę Łabę, Zwinger w Dreźnie, ciekawe muzea we Freibergu i Lipsku, a także kamienny las w Chemnitz.

W październiku planowany jest następny wyjazd kolejnych grup młodzieży na praktyki w Hiszpanii i Niemczech.

Koszt wyjazdów, a także kieszonkowe dla uczestników pokryto z programu Power Vet w ramach wygranego przez Zespół Szkół nr 2 dużego unijnego projektu wartego ponad 660 tys. zł.