Układy taneczne przygotowane na bale maturalne i gimnazjalistów będziemy mogli podziwiać 27 lutego (czwartek) o godz. 15.30.

Zaprezentują się uczniowie z Zespołów Szkół nr 1, 2 i 3, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, LO z Konstantynowa Łódzkiego oraz gimnazja z Dobronia i Lutomierska.

- Będzie powołana komisja, która oceni poprawność wykonania tańca. Pod uwagę będzie brana choreografia, poprawność kroku, styl i ogólny wyraz artystyczny – tłumaczy Renata Krysiak, współorganizatorka.

Uczniowie będą walczyć o puchar starosty pabianickiego. Jeden trafi do gimnazjalistów, drugi do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Impreza jest otwarta. Zapraszamy wszystkich pabianiczan do podziwiania naszej młodzieży. Jako dodatkowa atrakcja wystąpi chór Incanto – dodaje Krysiak.

Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół nr 3. Przez kilka lat pokazy poloneza były organizowane przed Urzędem Miejskim. Pierwszy raz odbędzie się to w hali powiatowej i będzie miało formę konkursu.