Fundacja Grupy PKP ogłasza nabór do projektu „Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu”. Docelowo w projekcie uczestniczyć będzie ok. 100 placówek. Około 5.000 uczniów biorących udział w programie powalczy o atrakcyjne nagrody dla swoich szkół. Nagrody wręczone zostaną na wrześniowym festynie podsumowującym projekt. Szkoły, które w ramach realizacji programu zaproponują nieszablonowe, nowatorskie działania dodatkowe, otrzymają granty finansowe.

Placówki, które wezmą udział w akcji, otrzymają także certyfikat Szkoły Przyjaznej Bezpieczeństwu.

Przystąpienie do projektu jest bezpłatne, a materiały dydaktyczne zapewni Fundacja Grupy PKP. Szkoły zainteresowane wzięciem udziału w projekcie mogą dokonać zgłoszenia wypełniając formularz na stronie www.spb.edu.pl.

Bohaterem wszystkich lekcji zostanie postać sympatycznego Beniego, który pojawi się na materiałach dydaktycznych.

W ramach programu na pierwszaków czekać będzie wiele atrakcji. W każdym z bloków tematycznych planowane są innowacyjne zadania kreatywne poza terenem szkoły, m.in. gra edukacyjna w pociągu. W czasie moderowanej wycieczki uczniowie dowiedzą się, jak bezpiecznie wsiąść i opuścić pojazd, jak interpretować sygnały dźwiękowe na dworcach, co należy zrobić z bagażem, jak odszukać na tablicy rozkładów właściwy pociąg. W scenariuszach zajęć znajdą się także quizy, komiksy i gry planszowe. Do dyspozycji uczestników programu oddana będzie także specjalna edukacyjna gra komputerowa. Wszystko opracowane tak, aby ułatwić uczniom przyswojenie kluczowych zasad bezpieczeństwa przydatnych w wielu sferach życia.