Po raz drugi gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 13. Uczestnicy zostali podzieleni na osiem grup.
– Mamy fajne zabawy i zajęcia – opowiada Piotrek z grupy IV „Lodowe Pingwiny”. – Dzisiaj byliśmy w Zamku. Szukaliśmy w piwnicach po ciemku puzzli, a potem je układaliśmy. Mogliśmy też postrzelać z łuku. A wczoraj mieliśmy paintball!
Dzieciaki nie mogły narzekać na nudę. Każda grupa zwiedziła siedzibę Straży Pożarnej, starostwo, wyszalała się w sali zabaw Ciuchcia, popływała na basenie i pośpiewała przy karaoke.
– Miałam być tylko jeden tydzień, ale zostałam też na drugi – mówi druhna Marta z kadry pomocniczej. – Za bardzo polubiłam te dzieciaki. Jedna dziewczynka powiedziała mi nawet, że mnie kocha. I jak tu nie zostać?
Niecodzienną atrakcją była wycieczka do parku Wolności z druhem Zbigniewem Jezierskim, który zabrał uczestników na 2-godzinną podróż w przeszłość. Opowiadał historię walk w okolicach Pabianic na początku drugiej wojny światowej.

Opiekę na półkoloniach sprawują harcerze z 3. PDH „Czarna Trójka”, 9. PDW „Diamir”, 15. PHDW „Galeon”, 21. PDH „Husaria”, 30. PDH „Odsiecz”, 31. PDH „Parasol”, 77. PDH „Bomba”, 79. PDH „Wilki”, 89. PDH „Grot”, 96. PDH „Buczacz”, 100. PDH „Ultimatum”.