Michał Urlik, uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 mówił wiersz Juliana Tuwima "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", natomiast Kuba Rutkowski ze Szkoły Podstawowej w Chechle recytował "Ptasie radio" (też Tuwima).

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 41 prezentacji, w których wzięło udział 72 uczestników z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu. Ich występy oceniało jury w składzie: Marcin Wartalski – aktor oraz Kinga Zajdel-Karasińska  – aktorka, reżyserka, teatrolog.

Nagrody i wyróżnienia wręczano w kategoriach wiekowych. I tak, w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Nadia Felner (Szkoła Podstawowa w Chechle), II miejsce – Krzysztof Agata (Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim), III miejsce - Krzysztof Lobka, Zuzanna Szcześniak i Tatiana Trzeciak (SP w Konstantynowie). Wyróżnienia również dla uczniów SP w Konstantynowie: Zuzanny Towalskiej, Jakuba Kapuściaka-Sobczyka i Bartosza Malskiego oraz dla Natalii Marcinek, Zuzanny Bonieckiej i Mai Augustyniak z SP 3.

W kategorii klas IV–VI wygrała Natalia Boruń (Szkoła Podstawowa nr 2). II miejsce Oliwia Limiera, Oliwia Jędraszek i Nataniel Kosecki z SP 9. III miejsce – Krystian Kubik z SP 2.

Wyróżnienia dla: Aleksandry Garbali (SP w Chechle); Zuzanny Nowak (również SP w Chechle); Hanny Aleksandrowicz i Dobrosławy Sysio (Szkoła Podstawowa w Mogilnie); Oliwii Kobierskiej (SP 5 w Konstantynowie); Michaliny Modrzyńskiej (SP 5 w Konstantynowie) i Martyny Szprync (Szkoła Podstawowa w Bychlewie).

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury.