16 października 2018 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pabianicach odbyło się uroczyste spotkanie ,,Zwyczajni - Niezwyczajnie”, podczas którego władze samorządowe powiatu pabianickiego oraz pabianicka policja uhonorowali mieszkańców za postawy godne naśladowania. To już szósta edycja tego typu podziękowań dla ,,bohaterów dnia codziennego”.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus wraz ze Starostą Pabianickim Krzysztofem Haburą oraz członkiem Zarządu Powiatu Pabianickiego Ireną Grendą wręczyli mieszkańcom podziękowania za postawy godne naśladowania. W tej edycji uhonorowano w sposób szczególny w sumie 28 osób. Podczas uroczystości obecnych było dwunastu ,,bohaterów dnia codziennego”, którzy wykazali się obywatelską postawą ujęcia pijanych kierowców, niesienia pomocy i reagowania na łamanie prawa. Z rąk komendanta, wicestarosty oraz Ireny Grendy otrzymali listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

  Od początku tego roku na terenie powiatu pabianickiego odnotowano 33 zdarzenia drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, a dwie osoby zostały ranne. Szef pabianickiej policji podkreślał, że skuteczność Policji w dużej mierze zależy od postaw obywateli. Każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, bo buduje dla nas wszystkich bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i przestrzeni publicznej. Takie zachowanie winno być wzorem do naśladowania dla innych.

Podziękowania trafiły także do czterech osób, które ,,niezwyczajnie” zareagowały na łamanie prawa.

Gratulacje i podziękowania wyróżnionym mieszkańcom w imieniu władz samorządowych złożył Krzysztof Habura  Starosta Pabianicki. – Dzisiejsze spotkanie jest dopełnieniem hasła, że ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. To przykład na to, że nasi mieszkańcy angażują się w to, by było bezpiecznie. Wielka pomoc i partnerska współpraca z policją są nieocenione. Jestem pełen podziwu, że dbacie o wspólne bezpieczeństwo. Państwa postawy zasługują na wyrazy uznania i głębokiego szacunku – mówił Krzysztof Habura.  

Słowa uznania dla ,,bohaterów dnia codziennego” wyraziła również Irena Grenda. – Jako mieszkanka Konstantynowa Łódzkiego chciałam serdecznie pogratulować odwagi. Jesteście Państwo prawdziwym wzorem do naśladowania, zwykłym, prostym, ale prawdziwym. Z całego serca Wam dziękuję – mówiła wzruszona.

Jak podkreślał na uroczystości szef pabianickiej policji, nie byłoby tych sześciu edycji ,,Zwyczajni – niezwyczajnie”, gdyby nie bardzo dobre nastawienie do tej inicjatywy władz samorządowych na czele ze starostą pabianickim. W podziękowaniu za dotychczasową, owocną współpracę, na ręce pani Ireny Grendy, członka zarządu powiatu pabianickiego, wręczył bukiet kwiatów.

źródło: KPP w P-cach