Ruszył nabór wniosków na ten rok dla par z Powiatu Pabianickiego  starających się o dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro.

Starostwo Powiatowe w Pabianicach z własnego budżetu dofinansowuje pary, które po zakwalifikowaniu się do programu in vitro mogą otrzymać 5 tys. zł dofinansowania na jedną próbę, a mają możliwość skorzystania z trzech prób. Starostwo pokrywa maksymalnie 80% całej procedury. Jak dotąd 21 par z terenu powiatu zostało dzięki temu rodzicami. Każde dziecko otrzymało specjalną wyprawkę.

Program in vitro w powiecie pabianickim uruchomiono w 2019 r. i corocznie starostwo zabezpiecza na ten cel 150 tys. zł. Realizacja programu przewidziana jest do 2023 r.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

To pary zamieszkujące powiat pabianicki, które są w związku małżeńskim lub partnerskim i bezskutecznie starają się o dziecko. Kobieta musi mieć od 20 do 40 lat, warunkowo do 42 lat. U kobiety w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej musi istnieć szansa na wyidukowanie mnogiego jajeczkowana.

Najpierw trzeba dopełnić formalności - zgłosić się, przejść kwalifikację w klinice „Gameta”, podpisać stosowne oświadczenia i czekać na decyzję o przyznaniu dofinansowania.

Szybką kwalifikację przechodzą zaś osoby ze schorzeniem wymagającym leczenia nowotworowego.

Wszelkie adresy, numery telefonów oraz dodatkowe niezbędne informacje można znaleźć na stronach internetowych realizatora programu:

  • gameta.pl