W Starostwie Powiatowym w Pabianicach Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego podpisał umowę na zadanie inwestycyjne dla szkół ponadgimnazjalnych  „Rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w szkołach Powiatu Pabianickiego”.

Ze strony Powiatu Pabianickiego  osobami, które złożyły podpis na dokumentach były: Robert Jakubowski Wicestarosta Pabianicki  i  Gabriela Wenne-Błażyńska członek Zarządu Powiatu Pabianickiego. Krzysztof Habura Starosta Pabianicki podziękował za przyznanie dofinansowania.

Całkowita wartość zadania to 125 207,00 zł, z czego kwota dofinansowania wynosi    80 000,00 zł.

Środki zostały podzielone następująco:

I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach  otrzyma 68  tyś, za tą kwotę będą wykonane inwestycje: adaptacja pomieszczenia po byłej kotłowni na salę gimnastyczną, wyrównanie poziomu pomieszczeń, wyburzenie ścian działowych, zmiana układu ścianek działowych, położenie instalacji elektrycznej,  obudowa rur, położenie tynków wewnętrznych i ich malowanie, położenie wykładziny przemysłowej na posadzce, montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, schody wewnętrzne i zewnętrzne do pomieszczenia.

Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach otrzyma 40 tyś, pozwoli to na wykonane inwestycji: remont siłowni w tym: równanie ubytków w ścianach, malowanie pomieszczeń, wymiana wykładziny, wymiana opraw oświetleniowych, wymiana kaloryferów oraz zakup urządzenia na siłownię - atlasu wielostanowiskowego.

Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Konstantynowie Łódzkim  otrzyma 17,207 zł  na wykonanie placu zabaw na terenie podwórka szkolnego, w skład którego wchodzi: zestaw zabawowy.