Z inicjatywy Grzegorza Mackiewicza Prezydenta Miasta Pabianic odbyło się kolejne spotkanie dotyczące współpracy z firmą thyssenkrupp Elevator Sp. z o.o.

Ustalono na nim utworzenie klasy patronackiej w Zespole Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego oraz rozpoczęcie działalności w Pabianicach biura regionalnego spółki.

thyssenkrupp Elevator jest liderem branży dźwigowej, należącym do prężnie działającego koncernu thyssenkrupp AG. Firma jest jednym z wiodących na świecie podmiotów produkujących oraz serwisujących urządzenia transportu bliskiego. W Polsce główna siedziba spółki mieści się w Warszawie, zaś oddziały w Krakowie oraz Gdańsku. Biuro regionalne na Polskę centralną ruszy w Pabianicach na przełomie roku. Stąd też planowane jest utworzenie klasy patronackiej w ZS nr 2 (technikum) o profilu technolog i automatyk transportu bliskiego. Zarząd Powiatu Pabianickiego wyraził zgodę na utworzenie nowego kierunku kształcenia. Kolejnym krokiem będzie podpisanie finalnego porozumienia między Miastem Pabianice, Powiatem Pabianickim i spółką, oraz kontynuowanie procedury związanej z uruchomieniem klasy. Nabór do nowej klasy planowany jest od następnego roku szkolnego.

W spotkaniu uczestniczyli: Grzegorz Mackiewicz Prezydent Miasta Pabianic,Gabriela Wenne-Błażyńska, członek Zarządu Powiatu nadzorująca szkolnictwo, Mateusz Pluciński, prezes zarządu thyssenkrupp Elevator Sp. z o.o.  oraz Rajmund Orzyłowski, kierownik projektu.