Niemal w całej Polsce Noc Muzeów odbyła się już w ubiegłym tygodniu, 19 maja. U nas, z racji tego że w sobotę mieliśmy Dni Powiatu, została przesunięta na 26 maja. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Urodziny muzeum”. Powód? Świętujemy 70. rocznicę funkcjonowania naszej placówki w Zamku.

W ubiegłym roku w MMP straszyły nas duchy. Co zaplanowano w tym roku?

Przy bramie Parku Słowackiego o godz. 17.00 rozpoczną się zabawy dla dzieci. Poprowadzi je teatr „Na co dzień”, który wcześniej będzie rozdawał na mieście zaproszenia na zabawę. Animacje potrwają do 20.00. Co zaplanowano? Dzieciaki będą miały okazję porobić wielkie bańki mydlane, będą też m.in. ćwiczenia ze skakanką. O 22.00 artyści z teatru pokażą się w tańcu ze światłami.

Pomiędzy mniejszym budynkiem muzeum a kinem Tomi w godz. 17.00-21.30 zaplanowano piknik. Będzie tam darmowa wata cukrowa, popcorn, smakowa woda, a także grochówka, gulaszowa i chleb ze smalcem. Wszystko bezpłatnie. W tych godzinach całe rodziny będą również mogły wziąć udział w grze muzealnej i warsztatach.

Oficjalne rozpoczęcie nocy muzeów zaplanowano o godz. 18.00. Jak na urodziny przystało, nie zabraknie szampana i tortu.

W godz. 19.30, 20.15 i 21.00 zaplanowano kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Bolesław Nawrocki 1877-1946. Powrót artysty”.

Noc muzeów zakończy koncert Tipsy Drivers, którego posłuchamy o 22.30 w sali kominkowej na Zamku.